Bugun...
Soykırım listesinde neden, Kızılderililer, Hiroşima yok ?


İbrahim Soytürk
bilgi@bulturk.net
 
 

ABD yötemine en yakın olarak bilinen The Washington Post gazetesi, kendine göre bir soykırım listesi yayınladı.
 Gazete, 20 yüzyılda gerçeklişmiş 8 büyük soykırım olayında Türkiye'yi Ermeni iddialarıyla birinci sıraya yerleştir iken, nedense Hiroşima'yı "unuttu." ABD Hiroşima ve Nagazaki'de 10 saniye içinde 250 bin Japon'u öldürmüştü
The Washington Post gazetesi,'Washington'daki Soykırım Anma Müzesi'nin "Vicdan Komitesi" ni kaynak göstererek, son yüzyılda insanlığa karşı işlenen suçları listelerken, 1915-1918 yılları arasında Türkiye'de 1.5 milyon Ermeni'nin katledildiğini ileri sürdü. Listenin en başına, "Türkiye'deki Ermeniler, 1915-1918, 1.5 milyon" ifadesi konuldu. Listede insanlığa karşı işlenen suçlar olarak yer alan diğer maddeler ise, Stalin'in Ukrayna'da 1923-1933 yılları arasında 7 milyon kişiyi açlıktan ölüme mahkum etmesi, 1937'de Japonya'nın 300 bin Çinliyi katletmesi, 1938-1945 yılları arasında Nazi Almanyası'nın  6 milyon Musevi'ye karşı soykırımı, 1975-1979 arasında Kamboçya'da Pol Pot yönetiminin 2 milyon kişiyi katletmesi, 1992-1995 arasında Bosna'da 200 bin kişinin ölmesi, 1994'te Ruanda'da 800 bin kişinin katledilmesi olarak sıralandı. Fakat nedense bu listede Hiroşima yer almıyordu. ABD'deki Ermeni toplumu, sözde Ermeni soykırımını anma günü olarak kabul ettikleri 24 Nisan tarihi yaklaşırken, her yıl basında bu tür Türkiye'yi suçlayıcı ifadeler içeren yazıların yer alması için lobi yürütüyor.
Ya ADB’nin rezillikleri, bunları dünya unttu mu ? Bu konuları eşeledikçe kaybeden yine sizler olacaksınız, biz Türkler dünyada tek Milletiz sömürge ve soykırım yapmayan, bu gerçeklerden hiç kimse kaçamaz. Tarihi hiç kimse çarpıtamaz. 
ABD'nin çeşitli bahanelerle dünyada desteklediği ülkelerde yüz binlerce insan hayatini savaşlarda kaybetti, işkencelerde sakat kaldı. Bu gün dünyada kimin askerlerine saygı duyulduğu apacık ortadadır. Bunu Kosova, Bosna, Afganistan, halkı dünyaya göstermiştir. Türk askeri nasıl karşılandığını dünya gördü, hiç kimseyi kandıramazsınız, kendi halkında bunlara kanmıyor, çünkü seni en iyi tanıyan o halktır. Bunun hesabını birinci kendi halkına vereceksin. İnsanları bir birine düşman yapmaktan vaz geç, hele hele Türk halkını suçlayacak kadar senin tarihin buna yetmez, sen git başka Milletlerle uğraş, yoksa bu dünyada torunların çok büyük acılar çekecek, bunu kendi torunlarınıza yapmayın. Dünyaya kendinize yönelik düşmanlık tohumlarını saçmayınız. Bizi uyarmamışlardı da demeyin…
ABD'nin kuruluşundan çok önce başlayan insanlık tarihinin en ağır suçlarından birisi ise Kizilderili katliamlarıdır. Ta Kolomb'un kıtaya ayak bastığı günden beri başlayan katliamlar zincirinin Kuzey'deki ayağı da Güney'den hiç aşağı kalmaz. Bir zamanlar nüfusu 30-40 milyonu bulan Kizilderililerin sayısının bugün 2-3 milyona düşmesi bunun en açık kanıtıdır. Bunlar sadece birkaçı, ABD Hiroşima ve Nagazaki'de 10 saniye içinde 250 bin Japon'u öldürüp on binlercesini sakat bırakmasını da görmezden gelemezsiniz.


İbrahim Soytürk

01.03.2005Bu yazı 521 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

Bulgaristan pasaportunda hangi adınız yazıyor?


YUKARI