Bugun...


Türkiye'nin Gururu 4x4 Zırhlı Araç

Türkiye'nin Gururu 4x4 Zırhlı Araç

Kullanım amacı, personel kapasitesi ve koruma seviyelerine göre farklılıklar gösteren Otokar zırhlı araçları, sipariş esasına göre üretilmektedir. ​Tüm zırhlı araçların ihracatı ilgili hükümetlerin ihracat izinlerine tabiidir.

AKREP II

Otokar'ın zırhlı keşif ve silah platformu olarak tasarladığı AKREP II 4x4 yeni nesil zırhlı araç ailesi, düşük silueti ile orduların güncel ve gelecek ihtiyaçlarına cevap vermeye hazır.

Geleceğin Teknolojisi

Geleceğin Teknolojisi

Her arazi koşulundaki hareket performansının yanısıra eşsiz manevra kabiliyetine sahip araç, elektrik, dizel ve hibrit gibi alternatif güç gruplarının kullanılması​na imkan verebilecek bir alt yapıya sahip. Güç üretim ve aktarma sistemleri, sensörler, bilgisayarlar, haberleşme ve hedefle​me sistemlerinin tek bir sistemde entegre edildiği Akrep II, otonom araçlara doğru geçişi hızlandıracak bir alt yapı sunuyor.

Elektrikli Zırhlı AKREP Ile

Teknolojinin imkanlarından en üst derecede faydalanılabilecek şekilde geliştirilen AKREP II yeni nesil zırhlı araç ailesinin ilk üyesi AKREP IIe, Türkiye'nin ilk elektrikli zırhlı aracı... İleri teknolojileri askeri sahaya taşımada öncü olma hedefiyle tasarlanan araç, geleneksel zırhlı araçlara kıyasla çeviklik, düşük termal iz, yüksek hız ve sessizlik avantajlarını bir arada sunuyor. Taktik performans beklentilerine de en iyi şekilde cevap veren Akrep IIe, özellikle yakıt verimliliği, hareket, beka kabiliyeti ve entegre lojistik destek anlamında da avantajlar sunacak.

Genel Bakış

Mayına dayanıklı personel taşıyıcı araç olarak tasarlanan KAYA II, burularak araziye maksimum uyum sağlayabilen şasisi ile hem mayın ve kinetik enerjili mühimmatlara karşı üstün koruma sağlamakta hem de her türlü arazi ve iklim koşulunda benzersiz hareket kabiliyeti sunmaktadır. 

Yüksek Taşıma Kapasitesi

Tek kabinden oluşan monokok gövdeli KAYA II, komutan ve sürücü dahil on kişi taşıma kapasitesine sahiptir.

Genel Bakış

URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı, özel tasarım şasiye sahip olup dünya çapında kendini ispatlamış motor, şanzıman ve mekanik parçalara sahiptir. Sürekli 4 tekerden çekiş, kilitlenebilir merkezi diferansiyel, önde burulma çubuklu bağımsız süspansiyon, arkada rijit aks ile en iyi arazi kabiliyetini sağlar. Patlak gider muharebe tipi lastikler, yüksek ivmelenme, dar dönme çapı URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı’yı her türlü görev için ideal kılar.

Taşıma Kapasitesi

Taşıma Kapasitesi

URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı, 5-kapı versiyonunda 9 kişiye kadar, 3-kapı versiyonda 10 kişiye kadar, sürücü, komutan ve teçhizatlı personeli en zor koşullarda bile rahat bir ortamda göreve taşır.

URAL Zırhlı Personel Taşıyıcı, Türk emniyet güçlerinde ve birçok farklı ülkenin güvenlik kuvvetlerinde kullanılmakta ve en sıcak çatışma bölgelerinde kendini ispatlamaktadır.

Modüler

Tasarım aşamasında optimize edilerek modülerleştirilmiş araç yapısı ve ölçüleri, farklı görevlerin gerektirdiği ekipman, silah sistemleri ve konfigürasyonun kolaylıkla araca adapte edilebilmesini sağlayarak, her türlü görev için tek platform sunar.

Personel Taşıyıcı

Personel Taşıyıcı

Personel Taşıyıcı versiyonu, yüksek zırh koruması ile personelin riskli alanlarda güvenle taşınması için en doğru çözümdür. Araç, tüm personelin etrafı rahatça görebilmesini; araç dışındaki gelişen durumu kolayca takip etmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Su Topu versiyonu, sürücü ve operatör için zırhlı bir ön kabin ve arkaya yerleştirilmiş su topu sisteminden oluşur. Aracın arkasında su topu sistemini çalıştırmak üzere yardımcı bir motor bulunur. Su tankı, yardımcı motor ve sistem parçaları, araç dışından atılan objelere karşı yüksek sertlikte çelik ile koruma altına alınmıştır.​
 Bu haber 24 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI