Bugun...


Türkiye’den Bulgaristan’a ‘corona virüs’ desteği
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, 2 Mart’ta Ankara ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından, Türkiye’nin Bulgaristan’a corona virüse karşı koruyucu tıbbi malzemeleri göndereceğini duyurmuştu.

Türkiye’den Bulgaristan’a ‘corona virüs’ desteği

Türkiye’den gelen ilk tıbbi koruyucu ürünler, Kapıkule sınırı yakınında bulunan Svilengrad şehrine ulaştı.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Dr. Boyko Penkov, Kapitan Andreevo sınırında Türkiye’den gönderilen ve corona virüsle mücadelede etkili olacağı belirtilen ürünleri inceledi. Bakan Yardımcısı Penkov, “Bulgaristan’a bugün ulaşacak kolilerde 50 bin maske, 100 bin koruyucu tulum ve 100 bin gözlük var. Bunlar başkent Sofya’da depoya alınacak ve bölgelere hastanelere dağıtılacak” dedi.

Ekonomi Bakanı Emil Karanikolov ise Türkiye’den sağlanan bu malzemelerin, Bulgaristan’da hastaneler ve sağlık ekiplerinin bir aylık koruma ihtiyaçlarını karşılayacağını duyurdu.

BULGARİSTAN BAŞBAKANINDAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Güvenlik Kurulu ve Kriz Merkezi toplantısında konuşan Başbakan Borisov ise bu bir ay içinde Bulgar üreticilerinin maske, tulum, gözlük olmak üzere corona virüs ve diğer virüslerden korunmayı sağlayan ürünleri üretmesini istedi. Borisov ayrıca “Bu virüsün her yeri sardığı bir dönemde Türkiye Cumhurbaşkanı’nın, talebimi geri çevirmemesine minnettarım” dedi.
Bu haber 155 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI